Регенерація індустріальних споруд

 З радянських часів індустріалізації в багатьох  українських містах зводилися заводи та фабрики, комбінати та заготівельні споруди. Часи минули, виробництво згорнулось, однак, як привид минулого, індустріальні будівлі без жодної користі пустують у наших містах, перетворюючи навколишні території на непролазні хащі. Часто такі споруди, чи те, що від них залишилось, розміщені поряд з житловими кварталами, що перетворює останні на депресивні райони наших міст та уповільнює їх розвиток.

 Натомість досвід багатьох європейських міст демонструє приклади трансформації колишніх промислових будівель в яскраві, оновлені культурні центри, які перетворюють весь район на комфортну територію для життя і привабливий простір для інвестицій.

Найціннішим ресурсом у процесі такого перетворення є представники творчих професій, які мають освіту та досвід міжнародної співпраці, позаяк саме вони здатні наповнити бетонні стіни колишнього заводу чи фабрики новим, якісним та конкурентноспроможним культурним продуктом, залучаючи місцеве населення до інтеграції, взаємодії і творення культурної індустрії.

Наша мета - переосмислення колишніх промислових будівель, збагачення культурного середовища міста та інтенсивна взаємодія культурних середовищ задля творення нового культурного продукту, який відповідав би потребам творчого прошарку у місті, мешканцям та гармонійно поєднувалася з урбаністичним ландшафтом. 

Задля отримання досвіду якісної взаємодії запрошуємо небайдужих осіб та експертів до обговорення ідей  регенерації індустріальних будівель  в Україні.